Jeśli chodzi o zatrudnienie wykonawcy do prac konserwacyjnych lub naprawczych, musisz wziąć pod uwagę rodzaj sprzętu i proces, z którego korzystają. Coraz częściej wykonawcy decydują się na korzystanie z urządzeń do dostępu linowego w porównaniu do tradycyjnych rusztowań i ma to wiele zalet. Korzystanie z usług dostępu do lin pozwala zaoszczędzić czas, pieniądze i bóle głowy, bez poświęcania bezpieczeństwa.

 

1. Koszt pozwoleń i czas przed zatwierdzeniem

Prace rusztowaniowe zazwyczaj wymagają pozwolenia w prawie wszystkich przypadkach. To nie tylko wymaga czasu, ale może również kosztować znaczne pieniądze. Jednak w przypadku korzystania z urządzeń do dostępu linowego bardzo rzadko wymagane jest zezwolenie.

 

2. Ukryty koszt materiałów

Czy wiesz, że duża część wyceny firmy konserwacyjnej składa się głównie z kosztów materiałów i robocizny na rusztowania? W przypadku dostępu linowego opłaty są naliczane tylko za materiały potrzebne do wykonanej pracy. Ponieważ budżet nie jest wydawany na kosztowne konstrukcje rusztowań i nie będziesz musiał czekać na potencjalne tygodnie dla budowniczych na usunięcie rusztowań i posprzątanie, dzięki czemu zaoszczędzisz znaczne pieniądze.

 

3. Opóźnienia projektu z powodu wypadków

Nie ma gorszego opóźnienia niż wypadki, szczególnie jeśli są śmiertelne. Ponadto obrażenia mogą mieć znaczący wpływ na twoją reputację, a obchodzenie się z firmami ubezpieczeniowymi może jeszcze bardziej skomplikować sprawę. Ostatecznie praca na wysokości przy użyciu sprzętu dostępowego jest najbezpieczniejszym sposobem na wykonanie projektu.
Raport o wypadkach i incydentach związanych z dostępem do lin od 2017r.
Rodzaj incydentu Całkowita liczba incydentów
Śmiertelność 1
Poważne obrażenia 3
Poważne obrażenia (obrażenia powyżej 7 dni) 29
Niebezpieczne zdarzenia 71
Rozsądnie byłoby rozważyć wyposażenie do dostępu linowego jako lepszą alternatywę dla rusztowań w następnym projekcie 😉